موسسه حسابداری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

folder_openآموزش حسابداری
commentبدون دیدگاه
موسسه حسابداری خوب

دراین مقاله موسسه حسابداری و مالیاتی تیوان سعی دارد تا شما بزرگواران را با این مساله که یک موسسه حسابداری خوب چه ویژگی هایی دارد و چه خدماتی ارائه می کند ، آشنا نماید.

اهمیت حسابدار :

امروزه بر کسی پوشیده نیست که وجود حسابدار حرفه ای و مجرب و آشنا به قوانین مالیاتی نعمت بزرگیست که همه واحد های اقتصادی از آن بهره مند نیستند.

چنین حسابداری می تواند خیال شرکت ها و سایر مشاغل را از بابت تمامی عملیات ثبت و ضبط گزارشات مالی آسوده کند، همچنین مدیران می توانند با اتکا به گزارشات حسابداری از واحد مالی خود نقاط ضعف و قوت شرکت خود را یافته و برای ترمیم نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت تصمیمات درستی بگیرند.

با انجام دقیق و اصولی پروسه های حسابداری از بسیاری از هزینه های تحمیلی به صاحبین کسب و کار نیز جلوگیری می شود.

به عنوان مثال اگر عملیات حسابداری درست و به موقع انجام گیرد و همچنین با توجه به قوانین و مقررات مالیات های مستقیم رفتار گردد، واحد های اقتصادی از پرداخت های سنگین مالیات بی نیاز شده و مبالغ حداقلی را پرداخت خواهند کرد.

البته باید گفت حسابدارانی که هم در امور حسابداری تجربه و دانش کافی را داشته باشند و هم به قوانین مالیاتی اشراف کامل داشته باشند بسیار کم هستند.

از این رو پیشنهاد میگردد از کمک موسسه های حسابداری و مالیاتی قابل اطمینان استفاده کنید تا دچار مشکلات مالی و مالیاتی نگردید، از بسیاری از هزینه های آتی پیشگیری نمایید.

همچنین باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که هزینه کمک گرفتن از مشاوره ها و خدمات موسسه حسابداری از هزینه های داشتن یک تیم حسابداری و کارشناس مالیاتی بسیار کمتر خواهد بود از این رو به صرفه  نیز خواهد شد.

ویژگی های یک موسسه حسابداری خوب و کارآمد :

یک شرکت حسابداری می تواند با ارائه کلیه خدمات مالی و مالیاتی ، صاحبین کسب و کار را در این امور یاری کند.

علاوه بر انجام پروژه های حسابداری و مالیاتی ، شرکت های حسابداری می توانند در زمینه مشاوره نیز به کمک شما بیایند و اطلاعات و راهکار های عملی و مفید به شما ارائه کنند.

شرکت حسابداری با تکیه بر تجارب، دانش و تخصص خود می تواند حتی بهتر از خود شما ایرادات زمینه فعالیتتان را پیدا و نحوه برطرف کردن آنرا ارائه دهد.

برای انتخاب بهترین موسسه حسابداری باید تحقیق کنید ، همچنین در مورد نوع خدماتی که به شما ارائه می دهند اطمینان حاصل کنید.

حتما از دفتر آن موسسه حسابداری دیدن کنید ، شرکت های حسابداری قابل اطمینان از بستن قرار داد های اصولی سر باز نمی زنند و مقدمات ایجاد اعتماد دو طرفه را ایجاد می کنند.

در مورد نحوه پرداختی ها و دستمزد ها هم حتما همه چیز را در قرارداد مشخص کنید تا در آینده به مشکل بر نخورید.

میزان دستمزد شرکت های حسابداری بسته به نوع خدمات و کیفیت کار می تواند کمی متغیر باشد ولی نه به مقدار زیاد ، اگر دیدید هزینه در خواستی از شما به شکل نا متعارفی بالاست لازم است کمی شک کنید.

البته تمام موارد ذکر شده فقط برای احتیاط بوده ، اگر نه یک موسسه حسابداری خوب تمام مواردی که ذکر شد را خود رعایت می کند.

موسسات حسابداری باید ویژگی هایی داشته باشند از جمله:

 • متعهد به اخلاق کاری: به این معنی که نسبت به مسئولیتی که پذیرفته بهترین خدمات را در زمان ذکر شده در قرارداد ارائه دهد ، انتقاد پذیر و پاسخگو باشد. و به این شعار وفادار باشد ( همیشه حق با مشتریست ).
 • جزئیات گرا: هر شرکت حسابداری به طور خاص آموزش دیده است تا هنگام تجزیه و تحلیل سلامت مالی ، کلیه فاکتورها را مورد توجه قرار دهد و قادر است تشخیص دهد که روش ها و رویکردهای تجاری ممکن است مقرون به صرفه باشد یا خیر ، در تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری ، توجه به جزئیات از کارهای  روزمره یک شرکت حسابداری است. این جزئیات نتنها از شرکت حسابداری ، بلکه از حیطه حسابداری به طور کلی قابل تفکیک نیست. شرکت حسابداری خوب نه تنها باید درحرفه  روزانه خود به داده های سخت ، ارقام ، آمارها و مستندات توجه داشته باشد ، بلکه باید به منظور دستیابی به اطلاعات مورد نیاز خود سریع عمل کند. اینجاست که مهارتهای عالی سازمانی اهمیت بیشتری پیدا می کنند.
 • خلاقیت : یک موسسه حسابداری خوب باید بتواند به پشتوانه تجربه و دانشی که دارد راهکار های برون رفت از مشکلات مالی و مالیاتی را به مدیران کسب و کار ارائه کند، از آنجایی که این مشکلات به شکل خارقالعاده ای متنوع هستند ، میبایست با خلاقیت و نوآوری این مشکلات را تجزیه و تحلیل و راهکار مناسب برای همان بحران خاص را ارائه دهد.
 • بروز بودن: می دانیم که قوانین مالی و مالیاتی هر از چند گاهی دستخوش تغییراتی می گردند ، یک شرکت حسابداری خوب باید بتواند به سرعت روند های کاری خود را متناسب با تغییرات حاصل شده بروز نماید.

انواع موسسه حسابداری :

 • شرکت حسابداری نوع اول ( مشاوره ): این نوع موسسات به مشاوره موردی مالی و مالیاتی همچنین انجام امور حسابرسی و دادرسی مالیاتی می پردازند. این نوع از موسسات برای شرکت هایی مفید است که تیم حسابداری کاملی دارند و فقط به مشاوره در موارد فوق نیازمند هستند.
 • شرکت حسابداری نوع دوم ( نظارت مستمر ): این نوع شرکتها به صورت مستمر به نظارت بر امور جاری مالی شرکتها فعالیت دارند، اسناد و صورت های مالی را زیر نظر می گیرند و در زمان مقرر سالیانه امور مربوط به اظهارنامه و مالیات را نیز انجام می دهند. لازم به ذکر است که این موسسات توانایی ارائه مشاوره موردی نیز به صاحبین کسب و کار را دارند.
 • شرکت حسابداری نوع سوم ( ارائه همه خدمات حسابداری ) : علاوه بر موارد فوق این شرکتها توانایی انجام و اجرای کلیه خدمات حسابداری به صورت صفر تا صد را دارا می باشند. این خدمات می تواند به شکل حضوری ( اعزام نیرو ) یا به صورت آنلاین ( غیر حضوری ) و یا تلفیقی از هر دو باشد.

توصیه می کنیم مقاله حسابداری آنلاین را حتما مطالعه نمایید.

خدماتی که یک موسسه حسابداری خوب ارائه می کند:

شرکت های حسابداری خدمات گوناگون و متنوعی را می توانند ارائه دهند اما مهم تر از کمیت خدمات ، کیفیت ارائه آن است به نحوی که کارفرما با خیالی آسوده بتواند امور مالی و مالیاتی کسب و کار خود را برونسپاری نماید.

خدمات باید با کیفیت عالی و در زمان مقرر ارائه گردند تا رضایت کامل کارفرما حصول گردد.

موسسه حسابداری و مالیاتی تیوان چه خدماتی ارائه می کند؟

 • مشاوره و خدمات حسابداری
 • مشاوره مالیاتی
 • انجام کلیه امور مالی و مالیاتی
 • تنظیم لوایح دفاعیه ( لایحه نویسی ) ، تعدیل مالیات ، حضور در هیات های حل اختلاف مالیاتی و …
 • انجام کلیه امور حسابداری به صورت آنلاین ( غیر حضوری )
 • اعزام نیروی حسابدار
 • تهیه اظهار نامه های مالیاتی و گزارشات خرید و فروش فصلی ( معاملات فصلی ) ماده 169 مکرر
 • ارسال لیست حقوق و دستمزد به اداره مالیات و بیمه
 • کنترل اسناد حسابداری و پشتیبانی واحد مالی به صورت آنلاین یا حضوری
 • ثبت اسناد حسابداری
 • راه اندازی سیستم مالی ، طراحی کدینگ حسابداری و انبار
 • تحریر دفاتر قانونی و آماده سازی مستندات اظهارنامه
 • تشکیل پرونده مالیات عملکرد و ارزش افزوده
 • اخذ کد اقتصادی و پلمپ دفاتر
 • گزارشات هفتگی و ماهانه خدمات حسابداری
 • و کلیه امور مرتبط با حسابداری و مالیات

اگر از این مقاله رضایت داشته اید پیشنهاد می کنیم مقاله مشاوره مالیاتی چیست را نیز مطالعه نمایید.

درصورت نیاز با شماره های  66913667-021 و 09127926849 در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید یا از طریق واتساپ با شماره همراه ذکر شده در تماس باشید.

 

از همراهی و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست