وکیل یا مشاور مالیاتی کیست؟

folder_openآموزش مالیات
commentبدون دیدگاه
وکیل یا مشاور مالیاتی کیست؟

در این مقاله موسسه حسابداری و مالیاتی تیوان قصد دارد تا شما عزیزان را با وظایف و ویژگی های یک مشاور مالیاتی خوب آشنا کند ، که در صورت نیاز به مشاوره مالیاتی بتوانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

پیش از هر چیز باید بگوییم یکی از خدمات اصلی موسسه تیوان ارائه خدمات مشاوره مالیاتی با استفاده از کارشناسان مجرب و مسلط به قوانین و مقرارت مالیاتی می باشد که می تواند شما خوبان را در رسیدن به بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن برای پرداخت حداقل مالیات یاری نماید.

لازم به ذکر است موسسه تیوان در کلیه مراحل پرونده مالیاتی آماده همکاری با تمام مودیان می باشد.

قبل از هر چیز جهت مشاوره مالیاتی آنلاین و رایگان با ما تماس بگیرید.

قوانین مالیاتی ، گاهی بسیار پیچیده هستند و نیاز به تفسیر دقیق دارند ، همچنین روند دادرسی و … گاهی طولانی و خسته کننده می گردد ، از این رو حتما قبل از اقدام جهت پرونده های مالیاتی خود با یک مشاور مالیاتی خبره مشورت نمایید و در صورت نیاز او را استخدام نمایید تا خیالتان آسوده باشد که پرونده های مالیاتی شما در مسیر درست و دقیق طی می گردد.

وکیل یا مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی شخصی است با تجربه ، تحصیل کرده و خبره در زمینه های مالی و مالیاتی که خدمات مشاوره مالیاتی رو انجام می دهند.

این فرد علاوه بر اینکه باید دانش و تسلط کافی در امور مالی و حسابداری داشته باشد باید قوانین و مقررات مالیاتی را نیز به صورت کامل بشناسد و قدرت تفسیر این قوانین را نیز داشته باشد.

از این رو همان قدر که استفاده از یک مشاور مالیاتی مفید است ، استفاده از مشاور مالیاتی که دانش و تجربه لازم را نداشته باشد میتواند به ضررتان تمام گردد.

وظایف مشاور مالیاتی چیست ؟

به طور کلی یک مشاور مالیاتی با استفاده از دانش و تجربه خود و تسلط بر کلیه قوانین و آیین نامه ها و بخشنامه های مالیاتی دو وظیفه را دنبال می کند که این دو همراه هم به پرداخت کمتر مالیات منجر خواهد شد.

  • پشتیبانی مالیاتی : به نوعی همان ضرب المثل ” پیشگیری بهتر از درمان است ” می باشد. کلیه اقدامات از جمله ارائه مشاوره به مودیان پیش از بروز هر گونه مشکل ، آشنا کردن مدیران و مودیان با پیچیدگی های مالیاتی ، تنظیم درست و مناسب صورت های مالی که در نهایت منجر به پرداخت هر چه کمتر مالیات گردند ، نظارت بر قرارداد ها ، همچنین نوع و چگونگی پرداخت ها و دریافت ها و بررسی معافیت ها از جمله فعالیت های یک مشاور مالیاتی در قسمت پشتیبانی مالیاتی می باشد.
  • دادرسی مالیاتی : هرساله اشخاص حقیقی و حقوقی مبادرت به ارسال اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی می نمایند. ممیزان اداره دارایی با توجه به بررسی های خود ممکن است اظهارنامه مالیاتی ارسال شده را رد کرده و مبلغ مالیات دیگری در نظر بگیرند و یا به هر دلیل دیگری روند پرونده مالیاتی دچار اختلال شده یا مالیات سنگینی وضع شده باشد.

اینجاست که می توانید با سپردن پرونده مالیاتی خود به مشاوران مالیاتی مجرب اطمینان حاصل کنید که پرونده شما به خوبی مورد دفاع قرار می گیرد تا حقی از شما ضایع نگردد.

مشاور مالیاتی با اتکا به دانش و تجربه خود در زمینه مالی و قوانین مالیاتی و تنظیم لوایح دفاعیه قابل استناد ، روند پرونده را در اداره دارایی ، هیات های حل اختلاف مالیاتی و سایر مراجع قانونی پیگیری نموده تا رای صادره را بر گرداند.
مجموعه این بخش از فعالیت های یک مشاور مالیاتی در شرح وظایف دادرسی مالیاتی قرار می گیرد.

آیا به وکیل مالیاتی، مشاور مالیاتی نیز می گویند؟

در جواب باید بگوییم بله ، اگرچه یک مشاور یا وکیل مالیاتی دارای درجه وکالت نیست ، اما برای اینکه بتواند پرونده مالیاتی را پیگیری نموده و اداره دارایی و ماموران آن را در مقام پاسخگو برآورد باید از سوی مودی وکالتنامه داشته باشد.

از این رو با توجه به مجموعه فعالیت های یک مشاور مالیاتی در پروسه دادرسی مالیاتی به او ، وکیل مالیاتی نیز گفته می شود.

چطور میتوان ازمشاوره ی یک مشاور مالیاتی بهره گرفت ؟

بویژه اگر بخواهید از مشاوره مالیاتی موسسه مالی و مالیاتی تیوان استفاده کنید که باعث افتخار اینجانبان خواهد بود باید بگوییم این امر از چند طریق عمده زیر صورت می گیرد :

  • استفاده از امکان فقط مشاوره و راهنمایی های لازم توسط کارشناسان تیوان به صورت حضوری که هزینه استفاده از این امکان به صورت ساعتی خواهد بود.
  • استفاده از وکیل یا مشاوره مالیاتی مستمر به منظور پشتیبانی مالیاتی : در این حالت تمام نظارت های مالی و مالیاتی و بررسی صورت ها و اسناد مالی از طریق مکاتبات ، یا به روش آنلاین و در صورت نیاز به صورت حضوری در محل شرکت شما صورت میگیرد و در قالب قرارداد مدت دار ( مثلا یک ساله ) خواهد بود.

حجم تعهدات در این روش به صورت توافقی و متناسب با توافقات مندرج در قرارداد خواهد بود.

  • استفاده از مشاوره مالیاتی در حل و پیگیری یک پرونده مالیاتی به صورت موردی :

اگر پرونده مالیاتی شما در اداره دارایی دچار مشکل  و یا اظهارنامه شما رد شده باشد ، و یا حتی میزان مالیات سنگینی برایتان بریده باشند ، می توانید با مراجعه به موسسه مالی و مالیاتی تیوان و بستن یک قرارداد با وکیل مالیاتی در مورد همین پرونده خاص وظیفه رسیدگی و حل نقایص پرونده خود را به مشاورین مالیاتی تیوان بسپارید.

طبیعیست که قرار داد مربوط به فقط همین پرونده خاص بوده و موسسه تیوان مسئولیتی در قبال سایر مسائل مالی و مالیاتی شما نخواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم اگر این مقاله مورد پسندتان واقع گردیده مقاله ترازنامه چیست؟ را نیز مطالعه بفرمایید.

درصورت نیاز با شماره های  66913667-021 و 09127926849 در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید یا از طریق واتساپ با شماره همراه ذکر شده در تماس باشید.

 

از همراهی و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست