خدمات مالیاتی / مشاوره مالیاتی

شرکت هایی که خدمات مالیاتی ارائه می دهند با تجربه بالا در پرونده های مختلف مالیاتی، تسلط کافی بر دانش حسابداری و اشراف بر قوانین مالیاتی میتوانند به شرکت های دیگر و تمامی صاحبین مشاغل در این امر مشاوره مالیاتی دهند، همچنین در صورت نیاز و درخواست کارفرما تمامی پروسه مالیات در هر مرحله را به عهده گیرند. اما:

خدمات مالیاتی چیست؟

در کشور های مختلف بسته به سیاست های خرد و کلان اقتصادی و سیاسی، روی تامین بودجه عمرانی و خدماتی از طریق اخذ مالیات، حساب ویژه ای باز می کنند. دولت ها با ساز و کارهای مختلفی به ترغیب و تشویق مردم برای پرداخت مالیات دست می زنند، و اگر عده ای به دلایل متفاوت از پرداخت به موقع مالیات سر باززنند با جرایم گوناگونی اعم از جرایم مالی تا حتی حبس روبرو می گردند.

از مهمترین انواع مالیات، مالیات بر درآمد عملکرد، اجاره، حقوق، تکلیفی و ارزش افزوده می باشد. اگر شما هم مالک یک کسب و کار هستید و یا فعالیت تجاری انجام می دهید، حتما از اهمیت پدیده مالیات آگاه هستید.

همه ما کم و بیش شکی در این نداریم که در هر کجای ایران باشیم میبایست مالیات پرداخت کنیم، آنچه مشکل اصلیست معمولا پیچیدگیها و ساز و کارهای سخت و روند طولانی ویا عدم دانش کافی درمورد قوانین مالیاتی می باشد. اینجاست که خدمات مالیاتی شرکت های حسابداری به کمک شرکتها و بنگاه های کوچک و بزرگ می آید.

accounting-service-tax

شرکت حسابداری و مالیاتی تیوان با دانش و تجربه و مهارت کافی در تمامی وجوه مالیات، آماده همکاری و ارائه خدمات مالیاتی به تمامی مودیان گرامی در هر مرحله و سطحی می باشد.

کافیست با شماره های تلفن و یا واتساپ درج شده در وبسایت در تماس باشید تا مشاور مالیاتی ما به طور کامل راهنمای شما باشند.

خدمات مالیاتی و مشاوره مالیاتی شرکت تیوان شامل:

 • مشاوره مالیاتی تخصصی آنلاین و حضوری با لحاظ نمودن قوانین مدنی، مالیات های مستقیم و…( به صورت تلفنی یا حضوری) مهمترین خدمت مالیاتی است
 • تنظیم لوایح دفاعیه مالیاتی جهت شرکت ها، مشاغل و سایر اشخاص
 • پیگیری پرونده های مالیاتی جاری یا معوق مربوط به مالیات عملکرد شرکت ها و مشاغل، مالیات ارزش افزوده، مالیات بردرآمد اجاره، مالیات بر ارث، تراکنش های بانکی و…
 • تهیه و ارسال اظهارنامه های ارزش افزوده با در نظر گرفتن قوانین مالیات های غیر مستقیم (معافیت ها، اعتبارات ارزش افزوده و …)
Presentation
 • ( تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی از جمله خدمات مالیاتی در شرکت حسابداری و مالیاتی تیوان )
 • تهیه و ارسال گزارشات فصلی (خرید و فروش) بصورت کاملا تخصصی با رعایت کامل ماده 169 ققانون مالیات های مستقیم
 • بررسی و کنترل گزارشات خرید و فروش ارسالی توسط دیگران و تطبیق با دفاتر و اطلاعات مربوط به سنوات قبل و جاری با رعایت کامل ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم و جلوگیری از مالیات متمم طبق ماده 169 ق.م.م
 • بررسی، کنترل و اصلاح اسناد و مدارک مالیاتی جهت رسیدگی مالیات عملکرد و ارزش افزوده
 • ارائه گزارش مربوط به پیش ممیزی یا پیش رسیدگی مالیات عملکرد و ارزش افزوده قبل از رسیدگی نهایی مراجع مزبور
 • حضور در جلسات رسیدگی مالیاتی موضوع بند 2 ماده 97 قانون مالیات های مستقیم
 • تحریر دفاتر قانونی با رعایت آیین نامه تحریر دفاتر ماده 97 قانون مالیات های مستقیم
 • پلمپ دفاتر قانونی جهت شرکت ها و مشاغل موضوع گروه اول و دوم
 • ثبت اعتراض به واحد رسیدگی مالیاتی نسبت به مالیات بر درآمد ، اجاره، حقوق، تکلیفی و …
 • حضور در جلسات توافق با ممیز کل و ارائه اسناد و مدارک لازم
 • حضور در هیات های حل اختلاف مالیاتی (بدوی، تجدید نظر، هم عرض، شورای عالی مالیاتی) و سایر مراجع دادرسی (دیوان عدالت اداری)
 • تعدیل قابل توجه مالیات های تشخیصی و مطالبه شده
 • ارسال لیست حقوق و عیدی و پاداش به سازمان امور مالیاتی کشور با رعایت استاندارد های حسابداری و قوانین مالیاتی کشور
 • تنظیم و ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی و رفع مغایرت بازرسی سازمان بیمه تامین اجتماعی
 • امور مربوط به اخذ مفاصا حساب بیمه
 • آماده سازی مستندات مربوط به اظهارنامه عملکرد و ارزش افزوده جهت رسیدگی بند 2 ماده 97 و حضور در هیات های مالیات عملکرد و ارزش افزوده
 • بررسی گزارشات رسیدگی واحد مالیاتی و تطابق با قوانین مالیاتی کشور
 • تشکیل پرونده مالیات عملکرد، ارزش افزوده، مستغلات و…
 • بررسی دقیق تمام تراکنش های بانکی جهت رفع تعرض یا تعدیل مالیات بر درآمد از طریق پرونده های تراکنش های بانکی
 • اخذ کد اقتصادی و و تعیین حوزه مالیاتی مربوط به شرکت ها و مشاغل
 • ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد (عملکرد) شرکت ها و مشاغل
 • ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره شرکت ها و مشاغل بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی
 • بررسی و کنترل واردات و سفارشات با اسناد مالی و مالیاتی و تطابق با سامانه جامع تجارت
 • تنظیم لیست خلاصه درآمد و هزینه مشاغل گروه دوم و سوم
 • تکمیل لیست واردات و هزینه های ترخیص جهت ارائه به سازمان امور مالیاتی کشور
 • بررسی اوراق مالیاتی (برگ تشخیص، برگ مطالبه و آرای هیات های حل اختلاف مالیاتی و سایر مراجع دادرسی) جهت تعدیل مالیاتی مورد قبول مودی
 • ارائه مشاوره مالیاتی آنلاین از طریق واتساپ، تلفن، انی دسک و حضوری در دفتر موسسه (مشاوره تلفنی رایگان)
 • تهیه جدول ماده 169 قانون مالیات های مستقیم با بررسی دقیق و کارشناسانه اظهارنامه های ارزش افزوده، دفاتر قانونی و گزارشات فصلی معوق و جاری

آیا فقط وقتی به مشکل برخوردم از خدمات مالیاتی شرکت های حسابداری و مالیاتی باید استفاده کنم؟

این سوالیست که بسیاری از مودیان از قبل به جواب آن فکر نمی کنند، به طور خلاصه باید گفت در طول سال مالی و قبل از بروز مشکل از مشاوره مالیاتی و خدمات آن به صورت دائمی کمک بگیرید.

شرکت ها و موسسات مالیاتی وظیفه دارند در صورت خواست کارفرما  (بند های مندرج در قرارداد کتبی مابین شرکت حسابداری و مودی)  تمامی مراحل و خدمات مالیاتی را مو به مو و دقیق انجام دهند، در ظاهر تمامی کار ساده و روشن است، اما در عمل پیچیدگی حساب ها و مراحل مالیاتی و هماهنگ نبودن واحد حسابداری و وکیل مالیاتی می تواند موجب بروز مشکلات مالیاتی بسیار بزرگی شود، اینجا فرقی نخواهد کرد که شما صاحب یک کارخانه بسیار بزرگ با چند صد نیروی فعال باشید یا صاحب یک کارگاه کوچک و یا حتی یک مغازه دار، این مشکلات می تواند ضربه بزرگی به اعتبار و کسب و کار شما وارد نماید. پس به شعار همیشگیه پیشگیری بهتر از درمان است پایبند باشید.

روش سپردن امور مالیاتی در شرکت حسابداری تیوان:

توصیه می کنیم ابتدا تماس تلفنی برقرار نموده و مشاوره مالیاتی اولیه را به صورت رایگان دریافت نمایید، سپس در صورت صلاحدید و توافق، قرارداد کتبی مابین موسسه تیوان و کارفرما انعقاد می گردد و سایر مراحل با هماهنگی طرفین صورت خواهد پذیرفت.

شرکت حسابداری تیوان واقع در تهران است اما به سادگی می توانید با استفاده از رسانه های در دسترس در هر کدام از نقاط ایران با ما در ارتباط باشید و از خدمات مالیاتی و مشاوره رایگان آنلاین و حضوری بهره مند شوید. برای تماس با شرکت حسابداری و مالیاتی تیوان بر روی تماس با ما کلیک نمایید.

در این مقاله موسسه حسابداری و مالیاتی تیوان قصد دارد تا شما عزیزان را با وظایف و ویژگی های یک مشاور مالیاتی خوب آشنا کند ، که در صورت نیاز به مشاوره مالیاتی بتوانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

پیش از هر چیز باید بگوییم یکی از خدمات اصلی موسسه تیوان ارائه خدمات مشاوره مالیاتی با استفاده از کارشناسان مجرب و مسلط به قوانین و مقرارت مالیاتی می باشد که می تواند شما خوبان را در رسیدن به بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن برای پرداخت حداقل مالیات یاری نماید.

لازم به ذکر است موسسه تیوان در کلیه مراحل پرونده مالیاتی آماده همکاری با تمام مودیان می باشد.

قبل از هر چیز جهت مشاوره مالیاتی آنلاین و رایگان با ما تماس بگیرید.

قوانین مالیاتی ، گاهی بسیار پیچیده هستند و نیاز به تفسیر دقیق دارند ، همچنین روند دادرسی و … گاهی طولانی و خسته کننده می گردد ، از این رو حتما قبل از اقدام جهت پرونده های مالیاتی خود با یک مشاور مالیاتی خبره مشورت نمایید و در صورت نیاز او را استخدام نمایید تا خیالتان آسوده باشد که پرونده های مالیاتی شما در مسیر درست و دقیق طی می گردد.

وکیل یا مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی شخصی است با تجربه ، تحصیل کرده و خبره در زمینه های مالی و مالیاتی که خدمات مشاوره مالیاتی رو انجام می دهند.

این فرد علاوه بر اینکه باید دانش و تسلط کافی در امور مالی و حسابداری داشته باشد باید قوانین و مقررات مالیاتی را نیز به صورت کامل بشناسد و قدرت تفسیر این قوانین را نیز داشته باشد.

از این رو همان قدر که استفاده از یک مشاور مالیاتی مفید است ، استفاده از مشاور مالیاتی که دانش و تجربه لازم را نداشته باشد میتواند به ضررتان تمام گردد.

وظایف مشاور مالیاتی چیست ؟

به طور کلی یک مشاور مالیاتی با استفاده از دانش و تجربه خود و تسلط بر کلیه قوانین و آیین نامه ها و بخشنامه های مالیاتی دو وظیفه را دنبال می کند که این دو همراه هم به پرداخت کمتر مالیات منجر خواهد شد.

 • پشتیبانی مالیاتی : به نوعی همان ضرب المثل ” پیشگیری بهتر از درمان است ” می باشد. کلیه اقدامات از جمله ارائه مشاوره به مودیان پیش از بروز هر گونه مشکل ، آشنا کردن مدیران و مودیان با پیچیدگی های مالیاتی ، تنظیم درست و مناسب صورت های مالی که در نهایت منجر به پرداخت هر چه کمتر مالیات گردند ، نظارت بر قرارداد ها ، همچنین نوع و چگونگی پرداخت ها و دریافت ها و بررسی معافیت ها از جمله فعالیت های یک مشاور مالیاتی در قسمت پشتیبانی مالیاتی می باشد.
 • دادرسی مالیاتی : هرساله اشخاص حقیقی و حقوقی مبادرت به ارسال اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی می نمایند. ممیزان اداره دارایی با توجه به بررسی های خود ممکن است اظهارنامه مالیاتی ارسال شده را رد کرده و مبلغ مالیات دیگری در نظر بگیرند و یا به هر دلیل دیگری روند پرونده مالیاتی دچار اختلال شده یا مالیات سنگینی وضع شده باشد.

اینجاست که می توانید با سپردن پرونده مالیاتی خود به مشاوران مالیاتی مجرب اطمینان حاصل کنید که پرونده شما به خوبی مورد دفاع قرار می گیرد تا حقی از شما ضایع نگردد.

مشاور مالیاتی با اتکا به دانش و تجربه خود در زمینه مالی و قوانین مالیاتی و تنظیم لوایح دفاعیه قابل استناد ، روند پرونده را در اداره دارایی ، هیات های حل اختلاف مالیاتی و سایر مراجع قانونی پیگیری نموده تا رای صادره را بر گرداند.
مجموعه این بخش از فعالیت های یک مشاور مالیاتی در شرح وظایف دادرسی مالیاتی قرار می گیرد.

آیا به وکیل مالیاتی، مشاور مالیاتی نیز می گویند؟

در جواب باید بگوییم بله ، اگرچه یک مشاور یا وکیل مالیاتی دارای درجه وکالت نیست ، اما برای اینکه بتواند پرونده مالیاتی را پیگیری نموده و اداره دارایی و ماموران آن را در مقام پاسخگو برآورد باید از سوی مودی وکالتنامه داشته باشد.

از این رو با توجه به مجموعه فعالیت های یک مشاور مالیاتی در پروسه دادرسی مالیاتی به او ، وکیل مالیاتی نیز گفته می شود.

چطور میتوان ازمشاوره ی یک مشاور مالیاتی بهره گرفت ؟

بویژه اگر بخواهید از مشاوره مالیاتی موسسه مالی و مالیاتی تیوان استفاده کنید که باعث افتخار اینجانبان خواهد بود باید بگوییم این امر از چند طریق عمده زیر صورت می گیرد :

 • استفاده از امکان فقط مشاوره و راهنمایی های لازم توسط کارشناسان تیوان به صورت حضوری که هزینه استفاده از این امکان به صورت ساعتی خواهد بود.
 • استفاده از وکیل یا مشاوره مالیاتی مستمر به منظور پشتیبانی مالیاتی : در این حالت تمام نظارت های مالی و مالیاتی و بررسی صورت ها و اسناد مالی از طریق مکاتبات ، یا به روش آنلاین و در صورت نیاز به صورت حضوری در محل شرکت شما صورت میگیرد و در قالب قرارداد مدت دار ( مثلا یک ساله ) خواهد بود.

حجم تعهدات در این روش به صورت توافقی و متناسب با توافقات مندرج در قرارداد خواهد بود.

 • استفاده از مشاوره مالیاتی در حل و پیگیری یک پرونده مالیاتی به صورت موردی :

اگر پرونده مالیاتی شما در اداره دارایی دچار مشکل  و یا اظهارنامه شما رد شده باشد ، و یا حتی میزان مالیات سنگینی برایتان بریده باشند ، می توانید با مراجعه به موسسه مالی و مالیاتی تیوان و بستن یک قرارداد با وکیل مالیاتی در مورد همین پرونده خاص وظیفه رسیدگی و حل نقایص پرونده خود را به مشاورین مالیاتی تیوان بسپارید.

طبیعیست که قرار داد مربوط به فقط همین پرونده خاص بوده و موسسه تیوان مسئولیتی در قبال سایر مسائل مالی و مالیاتی شما نخواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم اگر این مقاله مورد پسندتان واقع گردیده مقاله ترازنامه چیست؟ را نیز مطالعه بفرمایید.

درصورت نیاز با شماره های  66913667-021 و 09127926849 در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید یا از طریق واتساپ با شماره همراه ذکر شده در تماس باشید

فهرست